©2018 by Lenks. Proudly created with Wix.com

LENKA HLINKOVÁ

Počas štúdia na Podnikovo-hospodárskej fakulte Ekonomickej Univerzity

v Bratislave sa zamestnala v lokálnej telekomunikačnej spoločnosti. Popri práci a štúdiu si privyrábala internetovým predajom a v čase, keď ľudia ešte neboli takí smelí objednávať si zo zahraničia, zásobila tisíce Slovákov slnečnými okuliarmi a topánkami. Aj vďaka tomuto úspechu sa stala súčasťou startupu

E-styler, kde sa s dvoma spoločníkmi snažili rozbehnúť affiliate marketing na Slovensku. Startup nenaplnil očakávania, preto sa všetci traja spoločníci zamestnali a Lenka sa stala Project Implementation Manager, neskôr tím líderkou

a napokon  prvou slovenskou projektovou manažérkou v rámci globálne‑ ho projektu pre Shell v medznárodnej telekomunikačnej spoločnosti.

 

Vďaka častým služobným cestám do Anglicka sa zamilovala do Londýna a takmer po roku úsilia sa jej podarilo zamestnať sa v digitálnej agentúre ako Senior Digital Project Manager pre nákupné centrá Westfield v Londýne. O necelý rok prijala ponuku renomovanej digitálnej agentúry na pozíciu Digital Project Manager pre zákazníka Audi UK. Po necelých dvoch rokoch ju premohlo volanie domova a po návrate na Slovensko sa zamestnala ako projektová manažérka pre vývoj softvéru v košickej pobočke úspešnej nemeckej spoločnosti.

Lenka aktívne motivuje ženy v IT a na vstup do IT a je spoluza‑ kladateľkou prvého slovenského Lean IN circle, ktorý združuje ženy pracujúce v tejto oblasti. Začiatkom roka 2018 sa zaradila medzi členky neziskovej organizácie Aj Ty v IT, ktorá povzbudzuje a vzdeláva dievčatá a ženy na ceste do IT.

V MÉDIÁCH

18 Júl 2018

Košičanka Lenka Hlinková má síce ekonomické vzdelanie, ale vždy ju to ťahalo k informačným technológiám. Získala prácu v Londýne a po návrate nastúpila do firmy na vývoj softvéru, kde si všimla, že je iba zopár žien. Preto sa pustila do propagácie IT a pomáha ženám vzdelávať sa v IT oblasti. Je členkou občianskeho združenia Aj ty v IT a popri materskej vydala knihu Ženský algoritmus.

29 Jún 2018

Košičanka Lenka Hlinková napísala knihu o tom, prečo by sa ženy mali zamestnať v IT sektore a aké ich tam čakajú úskalia i radosti. Publikácia Ženský algoritmus ale nie je o programovaní či nudných štatistikách. Je to motivácia pre dámy v akomkoľvek odvetví, pre mužov aj rodičov. Dozviete sa v nej, prečo si ženské pohlavie nevyjednáva väčší plat, že IT sektor je veľmi dobre platený a je v ňom nulová nezamestnanosť a že svet detí by sme možno nemali rozdeľovať na ružový a modrý.

22 Apríl 2018

Druhý júnový piatok sa v Bratislavskom HubHube uskutočnila akcia s názvom Frida Talks Tech. Patrónka akcie, ktorú si organizátori zvolili – Frida Kahlo, bola nadčasová osobnosť a inšpiratívna žena. Preto sa rozhodli organizátori reflektovať jej ducha a pripravili bohatý program plný silných a inšpiratívnych žien.

 

Už druhá akcia tohto druhu, tentokrát v hlavnom meste, umožnila nadšenkyniam IT sa spolu stretnúť a nadchnúť sa pre to, čo sa ešte stále považuje za mužmi dominovanú sféru. Event spoluorganizovali a uvádzali Mária Virčíková, ktorá je zakladateľka firmy Matsuko, a Lenka Hlinková, autorka knihy Ženský algoritmus.

26 Apríl 2018

Neviete kde sa zamestnať po strednej škole ? Láka vás IT spoločnosť ale netušíte, čo všetko táto práca obnáša? Práve preto, na celom svete už po 5. krát otvorili svoje brány IT spoločností, ktoré predstavili svoj program mladým stredoškoláčkam. My sme sa boli pozrieť ako takýto deň prebiehal v Košiciach.

22 Apríl 2018

Po návrate na Slovensko sa zo mňa stal local patriot. Milujem Košice a Východné Slovensko. I keď nemáme dokončenú diaľnicu, nesmieme uveriť, že tu nič nie je. Máme letisko, máme internet a máme šikovných ľudí, doma i v zahraničí. Ak im vytvoríme dobré podmienky, radi sa vrátia domov – tak ako ja a mnohí ďalší. Mojim snom je, aby sa z Košíc stalo smart city v pravom zmysle slova, kde sa deti v škôlkach učia kódiť, kde sú coworkingové centrá plné inovatívnych startupov, kde sa technológie stanú pomocníkmi v našich uliciach, kde je minimálna nezamestnanosť a kde si matky na materskej privyrábajú ako freelancerky.

18 Marec 2018

Aj Ty v IT získa ako vôbec prvá nezisková organizácia na Slovensku podporu Google.org, filantropickej vetvy Googlu, aby spopularizovala kariéru v IT medzi mladými dievčatami. Vďaka finančnému daru 200-tisíc eur plánuje Aj Ty v IT počas trojročného obdobia osloviť takmer 5-tisíc stredoškoláčok po celom Slovensku prostredníctvom workshopov zameraných na základné programovacie zručnosti a zároveň chce vyškoliť tisíc dievčat v tých pokročilých.

8 Marec 2018

STARTITUP.SK: Frida Talks Tech - event, na ktorom sa už tento piatok stretne takmer 200 žien z IT odvetvia

Košičanky oslávia tento rok Deň žien aj netradičným spôsobom. 9. marca sa v Kasárňach Kulturpark zídu takmer dve stovky žien z IT na prvom podujatí svojho druhu na Slovensku s názvom Frida Talks Tech. To sa uskutoční vďaka neziskovej organizácii Aj Ty v IT, v spolupráci s asociáciou Košice IT Valley a Women Techmakers (Google Developers Group Košice).