top of page

v médiách

12.6.2024

Teraz.sk - Záujemcom o študovanie STEM odborov by mal pomôcť nový portál

 Záujemcom o študovanie STEM odborov (veda, technika, inžinierstvo a matematika) by mohol pomôcť nový portál studiumstem.sk. Obsahuje napríklad odpovede na otázky týkajúce sa štúdia technických odborov i databázu 978 škôl so STEM zameraním. 

12.6.2024

Košický Korzár - Odborníci diskutovali o nedostatku špecialistov v STEM odboroch

V Košiciach diskutovali odborníci o nedostatku špecialistov v STEM odboroch. Predstavený bol i portál Studiumstem.sk, ktorý prináša odpovede na otázky záujemcov a štúdium technických odborov, ale i databázu bezmála tisícky škôl so STEM zameraním.

12.6.2024

TASR - Záujemcom o študovanie STEM odborov by mal pomôcť nový portál

Záujemcom o študovanie STEM odborov (veda, technika, inžinierstvo a matematika) by mohol pomôcť nový portál studiumstem.sk. Obsahuje napríklad odpovede na otázky týkajúce sa štúdia technických odborov i databázu 978 škôl so STEM zameraním.

12.6.2024

NexTech - V roku 2030 bude chýbať v EÚ až 11 % odborníkov v STEM oblastiach, zmeniť to môžu študenti

Podľa údajov Európskej komisie bude v roku 2030 chýbať v EÚ až 11 % odborníkov v STEM oblastiach (veda, technika, inžinierstvo a matematika).

26.3.2024

Košicak - Prezidentka na rozlúčke s Košičanmi

Zuzana Čaputová už čoskoro odovzdá prezidentský úrad svojmu novozvolenému nástupcovi Petrovi Pellegrinimu. Predtým však potrebuje absolvovať niekoľko rozlúčkových ciest, či už v zahraničí alebo vo svojej rodnej krajine.

24.4.2024

Topky.sk - Zuzana Čaputová úraduje z východu

Prezidentka Zuzana Čaputová tento týždeň úraduje z druhého najväčšieho mesta Slovenska - Košíc. Nie je to prvýkrát, čo vymenila bratislavský Prezidentský palác za metropolu východu, no rozhodne je to v rámci jej funkčného obdobia naposledy.

14.3.2024

UPre ženy - Ženy potrebujú podporu a nie kritiku

Na Svete žien sa stretli úspešné ženy, ktoré majú možnosti vplývať na životy iných a inšpirovať ľudí okolo seba. O svoje príbehy sa podelili autorka Lenka Hlinková, riaditeľka veľkej spoločnosti Katarína Vaškovičová, sociálna pracovníčka Monika Duždová a speváčka Katka Koščová.

9.3.2024

Zoznam.sk - Bleskovky - V Karpatskej cene za sociálne inovácie zvíťazil projekt Women2Women

Víťazom aktuálneho ročníka Karpatskej ceny za sociálne inovácie, do ktorého sa zapojilo šesť iniciatív a združení z Košického a Prešovského samosprávneho kraja, sa stal projekt Women2women organizácie Ženský algoritmus.

8.3.2024

Teleráno TV Markíza - Technické smery sú aj pre ženy

Predstavenie projektu Inspiring Girls Slovakia a združenia Ženský algoritmus pri príležitosti Medzinárodného dňa žien 2024.

7.3.2024

Príloha magazínu Forbes - Diverzita a inklúzia

V histórii pracovného prostredia sa súčasná dekáda vyznačuje unikátnym fenoménom. Na jednom pracovisku sa stretávajú až štyri generácie – Baby Boomers, Generácia X, mileniáli a Generácia Z. Mať multigeneračnú pracovnú silu nie je len aspektom riadenia diverzity. Správne „namiešaný“ kolektív môže byť pre organizáciu skutočným aktívom.

 

25.2.2024

Denník Pravda - Šimovičová zo Ženského algoritmu: Ženské euro má hodnotu 83 centov, dva mesiace robili Slovenky zadarmo

Do vysokej politiky sa ženy zväčša nehrnú a postačí im politika na komunálnej úrovni. Napriek tomu Slovensko pozná nejednu významnú líderku, no prostredie stále nie je naklonené tomu, aby kandidovalo viac žien.

19.2.2024

Denník Pravda - Po 20 rokoch nekandiduje žiadna žena. Ide Slovensko rodovo vpred?

Napriek tomu, že vo väčšine vyspelých krajín tvoria ženy viac ako polovicu obyvateľov, dodnes sa stretávajú s predsudkami, ktoré nemajú s výkonom ich povolania nič spoločné. 

bottom of page